| ʻAno Hōʻike | TFT-LCD |
| Inoa hōʻailona | ʻIke Naʻauao |
| Ka nui | 1.06 ʻīniha |
| Nā Pikela | 96×160 mau kiko |
| Nānā i ke kuhikuhi | IPS/Manuahi |
| Wahi Hana (AA) | 13.824 × 23.04 mm |
| Ka nui o ka Panel | 16.12*29.76*1.69 mm |
| Hoʻonohonoho kala | Kaha kū pololei RGB |
| Waihoʻoluʻu | 65K |
| ʻĀlohilohi | 400 (Min)cd/m² |
| Hoʻopili | 4 Laina SPI |
| Helu Pine | 13 |
| IC Mea Hoʻokele | GC9107 |
| ʻAno kukui hope | 1 LED KEʻOKEʻO-MAKAHIKI |
| Uila uila | 2.5~3.3 V |
| Kaumaha | 1.3 g |
| Mahana Hana | -20 ~ +70 °C |
| Mahana mālama | -30 ~ +80°C |
He modula hōʻikeʻike IPS kihi ākea TFT-LCD liʻiliʻi ʻo N106-1609TBBIG41-H13 he 1.06-'īniha.
ʻO ka hoʻonā o kēia panela TFT-LCD liʻiliʻi he 96x160 mau pikela, kahi IC hoʻokele GC9107 i kūkulu ʻia, kākoʻo i ka interface SPI 4-wire, kahi pae voltage lako (VDD) o 2.5V ~ 3.3V, ka ʻōlinolino o ka module o 400 cd/m², a me ke ʻano ʻokoʻa o 800.
ʻO ka module kahi panela hōʻike holomua, ʻo kāna ʻenehana IPS ākea ākea e hāʻawi i kahi ʻike nānā maikaʻi loa, nā kala ʻōlinolino a me nā kiʻi kiʻekiʻe.
Me kona nui liʻiliʻi a me ke kūpaʻa ʻana i ka mahana kupaianaha, kūpono ka panela no nā ʻano hana like ʻole, me nā mea hiki ke komo a me nā mea hana lapaʻau.
E hoʻohana i ka N106-1609TBBIG41-H13 e hoʻonui i kāu ʻike ʻike a ʻike maka i ka mana maoli o ka ʻenehana.
ʻO ka mahana hana o kēia modula he -20 ℃ a i 70 ℃, a ʻo ka mahana mālama he -30 ℃ a i 80 ℃.
Ke hoʻolauna nei i kā mākou huahana hou loa, he pale modula hōʻike LCD TFT liʻiliʻi 1.06-'īniha 96 RGB × 160 dots. Hōʻike kēia huahana kupaianaha i ka ʻenehana ʻoi loa a hāʻawi i kahi ʻike ʻike maka ʻole. Me kona nui liʻiliʻi a me ka hana maikaʻi loa, ke hoʻololi nei ia i ke ʻano o kā mākou nānā ʻana a me ka launa pū ʻana me nā monitor.
ʻO ka pale modula TFT LCD liʻiliʻi 1.06-'īniha he hoʻonā kiʻekiʻe o 96 RGB × 160 mau kiko, e hōʻoiaʻiʻo ana i nā kiʻi maopopo a palupalu. Inā ʻoe e nānā ana i nā kiʻi, nā wikiō a i ʻole e pāʻani ana i nā pāʻani, e ola ana kēlā me kēia kikoʻī no kahi ʻike hohonu maoli. Hoʻohui nā kala ʻōlinolino a me nā ʻokoʻa ʻoi i ka hohonu a me ka ʻōlinolino i kāu ʻike, e lilo ia i mea hauʻoli e nānā.
ʻO kekahi o nā hiʻohiʻona koʻikoʻi o kēia modula hōʻikeʻike ʻo ia kona liʻiliʻi. He 1.06 ʻīniha wale nō kona ana, e kūpono ana no nā mea hana liʻiliʻi e like me nā uaki akamai, nā mea nānā kino, a me nā mea hana IoT. I kēia manawa hiki iā ʻoe ke loaʻa kahi hōʻikeʻike kiʻekiʻe ma ka mea hana liʻiliʻi loa no kahi ʻike mea hoʻohana like ʻole.
Loaʻa pū i ka pale modula hōʻikeʻike TFT LCD nā kihi nānā ākea, e hōʻoiaʻiʻo ana hiki ke nānā maʻalahi ʻia ka ʻike mai nā kihi āpau me ka ʻole o ka hoʻohaʻahaʻa ʻana i ka maikaʻi. Inā ʻoe e nānā ana i ka hōʻike mai ke alo a i ʻole ka ʻaoʻao, loaʻa iā ʻoe ka pae like o ka mōakāka a me nā kala momona.
ʻO kekahi ʻano kupaianaha o kēia huahana ʻo ia kona pono ikehu. ʻO ka hoʻohana ʻana i ka mana haʻahaʻa e hoʻolōʻihi i ke ola pākaukau o kāu hāmeʻa, e kūpono ai no nā mea uila lawe lima. I kēia manawa hiki iā ʻoe ke hauʻoli i nā hola o ka leʻaleʻa me ka hopohopo ʻole e pili ana i ka hoʻokahe ʻana i kāu pākaukau.
Eia kekahi, hiki ke hoʻohui maʻalahi ʻia ka pale modula hōʻike LCD TFT liʻiliʻi 1.06-'īniha i loko o nā ʻōnaehana e kū nei. Me kahi pilina maʻalahi a me ka launa pū ʻana me nā kahua like ʻole, hiki ke hoʻohui pono ʻia i loko o kāu hoʻolālā huahana, e mālama ana i ka manawa a me ka hoʻoikaika i ke kaʻina hana hoʻomohala.
I ka pōkole, ʻo ka pale modula hōʻike LCD TFT 96 RGB × 160 kiko liʻiliʻi he 1.06-'īniha ka nui he mea hoʻololi pāʻani i ke kahua hōʻike. ʻO kona nui liʻiliʻi, ka hoʻonā kiʻekiʻe, ke kihi nānā ākea a me ka pono o ka ikehu e kūpono ia no nā ʻano hana like ʻole. E ʻike i ka wā e hiki mai ana o ka ʻenehana hōʻike me kēia huahana hou.