| ʻAno Hōʻike | IPS-TFT-LCD |
| Inoa hōʻailona | ʻIke Naʻauao |
| Ka nui | 0.96 ʻīniha |
| Nā Pikela | 80×160 mau kiko |
| Nānā i ke kuhikuhi | IPS/Manuahi |
| Wahi Hana (AA) | 10.8 × 21.7 mm |
| Ka nui o ka Panel | 13.5 × 27.95 × 1.5 mm |
| Waihoʻoluʻu | 65K |
| ʻĀlohilohi | 400(Min)cd/m² |
| Hoʻopili | SPI / MCU |
| Helu Pine | 13 |
| IC Mea Hoʻokele | ST7735S |
| ʻAno kukui hope | 1 LED KEʻOKEʻO-MAKAHIKI |
| Uila uila | -0.3~4.6 V |
| Mahana Hana | -20 ~ +70 °C |
| Mahana mālama | -30 ~ +80°C |
ʻO N096-1608TBBIG11-H13 kahi module hōʻikeʻike LCD TFT liʻiliʻi IPS 0.96-'īniha e hoʻololi i kāu ʻike ʻike. Loaʻa i ka module hōʻikeʻike TFT kahi hoʻonā o 80 x 160 mau pikela a ua hoʻolālā ʻia e hāʻawi i nā kiʻi maopopo a olaola loa.
Ua kūkulu ʻia ka modula hōʻike me ka IC mea hoʻokele ST7735S a kākoʻo i kahi interface SPI 4-wire e hōʻoia i ka kamaʻilio maʻalahi a me ka pono ma waena o ka hōʻike a me ka hāmeʻa. ʻO ka laulā ākea o ka voltage lako (VDD) o 2.5V a 3.3V e hoʻohālikelike ai me nā ʻōnaehana uila like ʻole, e hāʻawi ana i ka maʻalahi a me ka maʻalahi o ka hoʻohana.
ʻO kekahi o nā hiʻohiʻona kū i waho o kēia hōʻike LCD TFT 0.96-'īniha ʻo ia kona panela IPS (In-Plane Switching) i kūkulu ʻia. Hāʻawi kēia ʻenehana i kahi kihi nānā ākea o ka hema: 80 / ʻākau: 80 / luna: 80 / lalo: 80 degere (maʻamau), e ʻae ana i nā mea hoʻohana e hauʻoli i nā hiʻohiʻona maopopo a olaola mai nā kihi āpau. Inā ʻoe e nānā ana i nā wikiō, e nānā ana i nā kiʻi a i ʻole e pāʻani ana i nā pāʻani, hōʻoia ka hōʻike i kahi ʻike ʻike maikaʻi loa.
Me ka ʻōlinolino o ka module o 400 cd/m² a me ka lakio ʻokoʻa o 800, hāʻawi kēia module hōʻikeʻike TFT LCD i nā kala momona a ikaika e hoʻōla i kāu ʻike. Inā ʻoe e hoʻohana ia mea no nā noi ʻoihana, nā mea uila mea kūʻai aku a i ʻole nā mea hiki ke hoʻokomo ʻia, hōʻoia kēia hōʻike i ka maikaʻi o ke kiʻi.
He kūpono loa ʻo N096-1608TBBIG11-H13 no nā noi e like me nā mea hiki ke komo, nā mea lapaʻau, E-Cigarette. ʻO ka mahana hana o kēia module he -20 ℃ a i 70 ℃, a ʻo ka mahana mālama he -30 ℃ a i 80 ℃.